Чим відрізняються зварні труби від безшовних?

chim-vdrznyayutsya-zvarn-trubi-vd-bezshovnihТруби зі сталі, які широко використовуються в багатьох виробничих сферах і галузях людської діяльності, з вигляду виробництва розрізняються на зварні та безшовні. За своїми характеристиками дані види схожі, при цьому мають деякі відмінності, через які їх використовують в різних сферах.

Безшовні сталеві труби

В даній продукції повністю відсутня зварений шов або інший вид з’єднання, а труба має гладку поверхню. Для того щоб дана труба мала необхідні характеристики, її виготовляють з низьковуглецевої сталі.

При виробництві береться заготовка, з якої за допомогою прокатного верстата виробляють порожнисту гільзу і за допомогою калібрування доводять її до необхідних розмірів (довжини і товщини стінки). Прокатку можна робити декількома способами:

  • Прокатне обладнання (найбільш поширений метод).
  • Кування гарячим або холодним методом.
  • Волочіння.
  • Пресування.

Вибираючи будь-який із способів виробництва, в кінці виходить труба з необхідними розмірами, діаметром і без видимих ​​з’єднань. Цей виріб має високу міцність і твердість, воно відмінно протидіє механічних пошкоджень, високих температур і агресивних середовищ.

Переваги безшовних труб:

  • Так як відсутня зварений шов, то поверхня труби набагато краще протидіє корозії.
  • Високий внутрішній тиск не є перешкодою для стабільної роботи.
  • Висока міцність конструкції.

Доцільно використовувати дані труби в тих випадках, коли навантаження перевищує межі міцності, адже продукція має більш високу вартість, ніж зварні труби.

Труби сталеві електрозварні

Зварні труби https://utmk.com.ua/staltrub виготовляється із сталевих листів різних марок (марка стали вказується в ГОСТ). Використовуються як вуглецеві, так і низьколеговані сталі. Листу надається необхідна форма, після чого кінці зварюються між собою за допомогою електрозварювання, утворюючи при цьому зварний шов. Шов буває прямим і спіральним.

Дані труби можуть бути з круглим або профільним перерізом. Профільний переріз — квадратний, прямокутний, трикутний, овальний і будь-який інший, крім круглого. Так як при виробництві використовуються не тільки листи, але і стрічки з металу, в результаті виходить різний вигляд шва. У випадку з листом шов знаходиться паралельно осі труби, він виходить рівним і проходить по всій довжині. Коли використовується стрічка, вона накручується по колу, утворюючи трубу, при цьому виходить спіральний шов.

Сучасна зварювання має високу якість, тому отримані вироби мають необхідну міцність і довговічністю. Серед основних відмінностей даної продукції наявність шва, який трохи знижує міцність виробу і може піддаватися корозії. У випадках, коли необхідна висока міцність і не допускається розгерметизація труби, потрібно застосовувати тільки безшовні вироби. Довговічність безшовних труб також перевершує довговічність електрозварювальних. Проте, дана продукція дорожче, тому використовується не скрізь, а тільки в тих випадках, коли це дійсно необхідно.

Запись опубликована в рубрике Полезно. Добавьте в закладки постоянную ссылку.